BIULETYN INFORMACJI PUBLICZNEJ E-PUAP ceidg
Strona Główna UG telefon Kontakt Lokalizacja Facebook

Banner

Dzisiaj jest: 9 Maja 2021    |    Imieniny obchodzą: Grzegorz, Katarzyna, Karolina
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.kwiecien.s-1gk-is-95.pnglink
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.marzec.s-infokomunikatgk-is-95.pnglink
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.luty.slajdygk-is-95.pnglink
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.korona.slajd-koronagk-is-95.pnglink
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy_gospodarka-odpadamigk-is-95.pnglink
https://czernichow24.pl/modules/mod_image_show_gk4/cache/a_grafiki.inne.slajdy-dofinansowaniegk-is-95.pnglink
0 1 2 3 4 5 6
Progress bar

Od 1 kwietnia wprowadzone zostają nazwy ulic w Przegini Narodowej

 l przgnarod

Od 1 kwietnia wprowadzone zostają nazwy ulic w Przegini Narodowej.

 

 

Jakie dokumenty wymagają zmian po wprowadzeniu nazw ulic?

Większość zgłoszeń bezpłatnie

Nadanie nazw ulicom oznacza dla mieszkańców tych sołectw zmianę adresu – obok nowego numeru domu w ich adresach pojawi się ulica, a więc faktycznie nowy adres. Dlatego konieczne staje się dopełnienie formalności, które zajmą trochę czasu, ale – co jest dobrą wiadomością – większość zgłoszeń zmian adresów dokonywana jest bezpłatnie. Spośród wymienionych poniżej instytucji, do których m.in. należy zgłosić zmiany adresowe (nie jest to oczywiście pełna lista podmiotów wymagających zgłoszenia zmiany)  jest odpłatne jedynie w 2 instytucjach (ponosimy koszt wymiany dowodu rejestracyjnego pojazdu i wpisu do ksiąg wieczystych).
NIE PODLEGAJĄ WYMIANIE DOWODY OSOBISTE, PASZPORTY ani PRAWA JAZDY.

Pamiętajmy o zgłoszeniach w…

Zmianę adresu należy zgłosić między innymi w następujących instytucjach:


1. PIERWSZY URZĄD SKARBOWY W KRAKOWIE,
ul. Rzemieślnicza 20, 30-363 Kraków:


• osoby nie prowadzące działalności gospodarczej – w rozliczeniu rocznym PIT,
• osoby prowadzące działalność gospodarczą wypełniają i składają zgłoszenie CEIDG-1:
- osobiście (w dowolnym urzędzie miasta / gminy),
- drogą elektroniczną, np. ze strony www.ceidg.gov.pl (konieczny podpis elektroniczny lub profil zaufany),
- listem poleconym – podpis na formularzu powinien być potwierdzony notarialnie – na adres: ul. Rzemieślnicza 20, 30-363 Kraków
Informacja zgłoszona za pośrednictwem CEIDG jest jednocześnie zgłoszeniem zmiany do GUS, urzędu skarbowego oraz ZUS/KRUS.

2. ZUS:

• osoby zatrudnione – zgłasza pracodawca wypełniając formularz ZUA,
• osoby zarejestrowane jako bezrobotne – zgłasza Urząd Pracy,
• emeryci i renciści – zgłaszają osobiście, pocztą lub przez pełnomocnika na druku ZUS-EZP – na adres: ul. Pędzichów 27, 31-080 Kraków.

3. KRUS – osobiście lub pocztą składając oświadczenie – na adres: ul. Bratysławska 1A,
30-201 Kraków

4. PRACODAWCA / SZKOŁA / UCZELNIA / URZĄD PRACY
Zgodnie z wewnętrznymi procedurami.

5. REJESTR GRUNTÓW
Starostwo Powiatowe w Krakowie, Wydział Geodezji, Kartografii i Katastru, ul Przy Moście 1, 30-508 Kraków (tel.: 12-656-72-19, 12-656-72-26) – zgłasza właściciel nieruchomości osobiście lub pocztą na druku: „Zgłoszenie zmian danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków” (link: fgkik1-wniosek zgłoszenia zmian danych zawartych w ewidencji gruntów i budynków (powiat.krakow.pl)

6. DOWÓD REJESTRACYJNY pojazdu Starostwo Powiatowe w Krakowie, Wydział Komunikacji – Filia Krzeszowice, ul. Kolejowa 1, 32-065 Krzeszowice (tel.: 12-282 08-09) – zgłoszenie osobiste lub przez pełnomocnika, dokonanie wymiany dokumentu (uwaga – to zgłoszenie podlega opłacie)

7. DOSTAWCA ENERGII ELEKTRYCZNEJ – osobiście, za pośrednictwem internetowego BOK lub pocztą złożyć oświadczenie o zmianie adresu

8. KSIĘGI WIECZYSTE ( tel.: 12 347-38-10) zgłoszenie nowego adresu do korespondencji, a w przypadku ujawnionego w księdze budynku zgłoszenie zmiany adresu do księgi wieczystej wnioskiem KW-WPIS link: Formularze wniosków stosowanych w sądach rejonowych prowadzących księgi wieczyste w systemie informatycznym oraz wniosków składanych do Centralnej Informacji KW - Ministerstwo Sprawiedliwości - Portal Gov.pl (www.gov.pl) wyłącznie pocztą, po uzgodnieniu telefonicznym (uwaga – to zgłoszenie podlega opłacie).

9. Zgłoszeń należy też dokonać we wszystkich innych instytucjach, z którymi zostały zawarte umowy np. banki, firmy telekomunikacyjne, dostawcy gazu sieciowego, ubezpieczenia, a także w ośrodku zdrowia i innych miejscach zależnie od liczby podmiotów, z których usług Państwo korzystają.

 

Wprowadzenie nazw ulic w miejscowościach naszej gminy ułatwi podawanie lokalizacji nieruchomości i dostarczanie przesyłek. Dzięki nazwom ulic łatwiej będzie też zlokalizować zgłoszenia służbom ratowniczym wzywanym przez mieszkańców. Te udogodnienia wiążą się jednak z przejściowymi trudnościami i obowiązkami, wynikającymi z faktu, że domy i nieruchomości w bazach danych adresowych będą miały nowe dane – nazwy ulic.

Dane urzędowe

W związku z wprowadzeniem ulic w miejscowościach naszej gminy, w myśl § 6 Regulaminu świadczenia powszechnych usług pocztowych Poczty Polskiej przy podawaniu adresu nie jest wymagane podawanie placówki pocztowej, a jedynie właściwy kod pocztowy oraz nazwa miejscowości, do której przyporządkowany jest ten kod pocztowy. To pewna nowość, która ma swoje odzwierciedlenie chociażby w ewidencji ludności i adresach zameldowania/zamieszkania. Ogólnokrajowy system wymaga wprowadzenia danych właśnie według tej zasady.

Dane pocztowe

Jeżeli natomiast chodzi o adresowanie przesyłek pocztowych poprawne są dwie formy podawania adresów – zarówno NADAWCY, jak i ODBIORCY.

Adres umieszczony na przesyłce powinien zawierać dane zamieszczone w następującej kolejności:

  1. imię i nazwisko albo pełna nazwa nadawcy/adresata (instytucji, firmy, itp.);
  2. w przypadku miejscowości podzielonej na ulice - ulica, numer domu oraz ewentualnie numer mieszkania/lokalu;
  3. w przypadku miejscowości nie podzielonej na ulice – nazwa miejscowości i numer porządkowy nieruchomości oraz ewentualnie numer mieszkania/lokalu;
  4. właściwy kod pocztowy wraz z nazwą miejscowości, do której kierowana jest przesyłka.

Przykład poprawnego adresowania przesyłek jeżeli w miejscowości są ulice :

Jan Kowalski
ul. Kwiatowa 10
32-070 Przeginia Narodowa

Przykład poprawnego adresowania jeżeli w adresie chciałoby się wskazać kod pocztowy w formie używanej poprzednio – wówczas na ten sam adres przesyłkę należy zaadresować następująco:

Jan Kowalski
ul. Kwiatowa 10
Przeginia Narodowa
32-070 Czernichów

Dla doręczeń pocztowych obydwie formy adresowania są poprawne.

Jaka miejscowość z jakim kodem pocztowym?

Dla orientacji, jakie miejscowości w naszej gminie są przypisane do poszczególnych kodów pocztowych podajemy dane w poniższej tabelce.

Tabela z oznaczeniem kodów pocztowych i przyporządkowanych im miejscowości

kod pocztowy miejscowości
32-061 RYBNA Czułówek
Przeginia Duchowna
Rybna
 
32-070 CZERNICHÓW Czernichów
Dąbrowa Szlachecka
Kłokoczyn
Przeginia Narodowa
Wołowice
Zagacie
 
32-071 KAMIEŃ Kamień
Rusocice
 
32-060 LISZKI Nowa Wieś Szlachecka

 

Template Design free joomla templates

Äèçàéí ðàçðàáîòàí øàáëîíû Joomla

Nowa strona 2
Zamknij

Informacje o plikach cookie

Ta strona używa plików Cookies. Dowiedz się więcej o celu ich używania i możliwości zmiany ustawień Cookies w przeglądarce. Czytaj więcej...