Para Prezydencka w Nowe …

W dniu 27 marca 2019 roku Para prezydencka na zaproszenie właścicieli gościła w firmie Płatek Zakład Przetwórstwa Mięsnego  Spółka Jawna w Nowej Wsi Szlacheckiej. Firma ta jest laureatem Gali AgroLiga 2015 . Konkurs  organizowany od ponad 20 lat, wyłania i promuje najlepszych polskich rolników oraz najlepsze firmy z branży rolno-spożywczej. Finał AgroLiga 2015 odbył się w ogrodach Pałacu Prezydenckiego.

„To polska, rodzinna produkcja na najwyższym światowym poziomie” – ocenił prezydent. „Światowy poziom to nasz poziom. To my dziś dyktujemy światu, jak powinna być produkowana żywność, która sprzyja zdrowiu człowieka, a nie mu szkodzi” – zaznaczył Andrzej Duda podczas spotkania z pracownikami zakładu.Prezydent zwrócił uwagę, że tego typu rodzinne firmy przetwórcze pracują na dobrą markę polskiej żywności. – Tu wszystko jest robione zgodnie z wieloletnią tradycją. To widać, że jest to prawdziwe, dobre, uczciwie przygotowane, z najwyższym stopniem rzetelności – ocenił.

 

Para Prezydencka zwiedziła nowoczesny zakład, w którym produkcja rozpocznie się w połowie br. W trakcie wizyty goście skosztowali tradycyjnych lokalnych wyrobów. Parze prezydenckiej towarzyszył m.in. minister rolnictwa Jan Krzysztof Ardanowski, Wojciech Pałka -starosta krakowski, wojewoda małopolski Piotr Ćwik oraz Szymon Łytek wójt gminy Czernichów.

Udostępniamy film z wręczenia odznaczenia AgroLigi 2015  :

(youtube:nowypm)

 

 

 

 

 

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *