Przebudowa, rozbudowa i …

Projekt: Pracownia Architektoniczno- Konstrukcyjna ,, VINCI” – Dariusz Lubera.Wartość dokumentacji projektowej: 24 000,00 zł .W ramach zadania na poddaszu budynku zaprojektowano przedszkole, składające się z 3 sal dla dzieci, kuchni cateringowej ze zmywalnią, pomieszczenie dla personelu przedszkola, sanitariaty dla dzieci przedszkolnych oraz personelu, schowek porządkowy oraz magazyn. Na poddaszu oprócz przedszkola zaprojektowano dodatkową salę lekcyjną przeznaczoną dla dzieci uczęszczających do Szkoły Podstawowej, sanitariaty – w tym przystosowane dla osób niepełnosprawnych.Rozbudowę budynku zaprojektowano z myślą o możliwości wykorzystania przez osoby niepełnosprawne. W tym celu zaprojektowano podnośnik platformowy zewnętrzny oraz platformę przychodową na klatce schodowej.

20 czerwca 2017r. rozpoczęła się rozbudowa budynku Szkoły Podstawowej w Rusocicach etap I. W wyniku przeprowadzonego przetargu została podpisana umowa na kwotę 295 652,40 zł z wykonawcą, Spółką Alwernia Service Sp. z o.o., Rozbudowa, nadbudowa budynku szkoły w etapie I polegała na podwyższeniu budynku, wykonaniu murów, nowego dachu z rynnami oraz jaskółek.

W 2018r. w II etapie za kwotę 496 663,11 zł wykonane zostały przez f-mę Usługi Budowlane – Antoni Dębski prace związane z powstaniem nowych pomieszczeń tj. ściany, sufity, podłogi wraz z instalacjami wewnętrznymi oraz robotami wykończeniowymi.

W tym roku za kwotę ok 136 000,00 zł planuję się wykonać podnośnik platformowy zewnętrzny oraz platformę przychodową na klatce schodowej wraz z robotami towarzyszącymi. Na ten cel przyznano dofinansowanie ze środków PFRON projektów w ramach obszaru B i D „Programu wyrównywania różnic między regionami III” w kwocie 35 793,00 zł. W tym roku planuje się również wykonać ocieplenie i elewacje budynku szkoły za kwotę 140 000,00 zł.

 

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *