XVIII sesji Rady Gminy …

Podczas XVIII sesji Rady Gminy Czernichów Wójt Gminy oraz Przewodniczący Rady podziękowali sołtysom, którzy pełnili swoją funkcję w kadencji 2015-2019, a także wręczyli im pamiątkowe tabliczki. W sposób szczególny samorządowcy oraz sołtysi kończącej się kadencji podziękowali pani Barbarze Łąckiej, która funkcję sołtysa Rybnej pełniła przez 33 lata.
Przewodnicząca Gminnej Komisji do Spraw Wyborów Sołeckich pani Iwona Fic przestawiła informacje na temat przebiegu wyborów sołeckich , wręczyła zaświadczenia sołtysom, którzy zostali wybrani na kadencję 2019-2024.
Gratujemy wszystkim wybranym.

One comment on “XVIII sesji Rady Gminy …

 • No wszystko pięknie, tylko dlaczego “tabliczki pamiątkowej” nie dostała Pani Sołtys z Przegini Narodowej? Dlatego, że sama zrezygnowała, bo miała dość niekompetencji urzędników, z braku jakiejkolwiek chęci zajęcia głównymi problemami mieszkańców (cuchnący Potok Rudno, nierozwiązanie problemu z dostępem do remizy, stwierdzenie przez pracownika UG, że działania w sprawie tzw. oczyszczalni ścieków w Przegini Duchownej są działaniami populistycznymi i itp.)
  Pani Sołtys przez prawie 2 kadencje miała serce otwarte na problemy mieszkańców. Głównie dzięki Jej staraniom powstał chodnik wzdłuż drogi powiatowej ( a inni przypisywali sobie zasługi w tym temacie), uruchomione zostało oświetlenie w wielu punktach wsi i wyremontowano drogi rolnicze i gminne. Ale patrząc z zewnątrz na działania Pani Sołtys odniosłem wrażenie, że osoby mające chęć do działania, nie są mile widziane przez władze gminy. I chyba dlatego nie została uhonorowana tak jak inni.
  Dlatego w imieniu swoim i mieszkańców pragnę podziękować Pani Sołtys za jej pracę na rzecz naszej wsi, za otwarte serce, uśmiech na twarzy i chęć pomocy w rozwiązywaniu problemów.
  Mam nadzieję, że te słowa płynące z głębi serca będą milsze Pani Sołtys niż jakaś tabliczka.

  A Wójt i Rada Gminy nich czują, że nie stanęli na wysokości zadania, żeby podziękować Pani Sołtys za jej pracę i poświęcenie. Pokazali tym, że ktoś kto nie myśli i działa tak jak oni nie jest mile widziany.

  Reply

Dodaj komentarz

Twój adres email nie zostanie opublikowany. Pola, których wypełnienie jest wymagane, są oznaczone symbolem *